Back to school! Angielskie słówka związane ze szkołą

Początek roku szkolnego

Wkrótce rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W związku z tym chcieliśmy Wam przypomnieć kilka słówek i zwrotów związanych ze szkołą.

Rad nierad, nowy rok szkolny (SCHOOL YEAR) tuż tuż. Niezależnie od tego, czy idziecie do szkoły podstawowej (PRIMARY SCHOOL), średniej (HIGH SCHOOL), czy też postanowiliście rozpocząć naukę języka obcego w szkole językowej (LANGUAGE SCHOOL), czas wyruszyć na zakupy do pobliskiego sklepu papierniczego, który po angielsku nazywamy STATIONERY, aby zakupić wyprawkę szkolną (SCHOOL STARTER KIT) .

Back to school! Angielskie słówka związane ze szkołą


Oprócz podręczników (BOOKS), na pewno przydadzą się: nowe zeszyty (NOTEBOOKS), notatniki (PADS), bloki rysunkowe (SKETCH PADS), a może przy okazji nowe plecaki (SCHOOL BAGS). Nie zapomnijcie też o w pełni wyposażonym piórniku (PENCIL CASE), a w nim koniecznie: różnokolorowych długopisach (PENS), ołówkach (PENCIL) bez lub z gumką do mazania (RUBBER), linijce (RULER) oraz kolorowych kredkach (CRAYONS) lub pisakach (FELT-TIPS). Oprócz tego coś, co na pewno będzie świetną pomocą w organizowaniu notatek czy też sposobem na naukę nowych słówek, czyli klejone, kolorowe karteczki (POST-ITS). Warto być przygotowanym zanim otrzymamy nasz nowy plan lekcji (TIMETABLE) i zadzwoni pierwszy dzwonek.

Zrób sobie

darmowy test

Zrób sobie darmowy test diagnozujący Twój poziom języka angielskiego. Wypełnij go na naszej stronie, uzupełnij dane – skontaktujemy się z Tobą, poinformujemy o jego wyniku i przedstawimy Ci ofertę kursu grupowego lub indywidualnego.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli macie jakieś pytania, nie jesteście czegoś pewni lub chcielibyście po prostu dowiedzieć się więcej o naszych zajęciach i o nich porozmawiać, skontaktujcie się z nami poprzez ten formularz kontaktowy, lub po zadzwońcie na jeden z poniższych numerów telefonu. Zapraszamy do kontaktu!

Napisz do nas

* Dane osobowe podane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Centrum Języka Angielskiego Libris m.in. w celu komunikacji z Tobą oraz w innych celach zgodnie z zasadami opisanymi w Polityce prywatności. 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez CJA LIBRIS